Jogászként több évtizedes tárgyalótermi tapasztalattal rendelkezem, amelynek során emberekkel, adott esetben emberi sorsokkal is foglalkozom.
Meggyőződésem, hogy a negatív stressz, a rengeteg konfliktus oka jelentős részben az emberi kapcsolatok és az ezeket jellemző hibás, játszmáktól sem mentes kommunikáció.
Jó hír viszont, hogy az elfogadó és támogató emberi kapcsolatok által van lehetőségünk a „gyógyulásra” is.
Többször feltették nekem a kérdést, hogy mit is csinál egy coach, miben tér el egy pszichológustól vagy tanácsadótól, ezért igyekszem a lényegét röviden és érthetően összefoglalni.
A coach egy olyan szakember, akire akkor lehet szükséged, ha úgy érzed a privát életedben vagy/és a munkádban elakadtál és változtatni szeretnél ezen, de nem igazán találod a módját, a „hogyan?” kérdésre a választ, válaszokat.
A coach a különböző eszközök és módszerek felhasználásával tud támogatni abban, hogy megtaláld a számodra leginkább megfelelő megoldást az aktuális problémádra.
A coaching folyamat jellemzője a megoldásra fókuszálás, éppen ezért egy-egy téma kibontása nem vesz igénybe hosszú hónapokat, akár éveket.
Fontos, hogy ebben a folyamatban két egyenrangú, felnőtt ember (a kliens és a coach) párbeszéde zajlik, ugyanakkor a coach-ot teljeskörű titoktartás kötelezi az ülésen elhangzottakról.
Coachként a módszereim és eszközeim segítségével abban támogatom az ügyfeleimet, hogy megtalálják a saját útjukat a változáshoz és megoldást találjanak a privát életükben, illetve a munkájukban felmerülő problémákra.
A coaching során a megoldásokra koncentrálunk, ezért a kliens gyorsan és hatékonyan képes elérni az eredményeket.
Az ülések során segítek ügyfeleimnek új perspektívákat felfedezni, fejleszteni önismeretüket, és megtalálni a számukra legmegfelelőbb irányt a fejlődéshez.
Számomra a coaching nem csupán egy problémamegoldó eszköz, hanem egy olyan támogató folyamat, amely valódi személyes és szakmai növekedést eredményez.
Copyright © 2009-2024 - Pranahaz Designed by weblogin